20. 10. 2021

Den stromů pro školy i pro veřejnost

Ve středu 20. října oslavíme Den stromů!
Od 9 do 14.30 mohou v parku Michalov na vyznačené trase děti z mateřských a základních škol poznat stromy z mnoha stran. Na stanovištích, která pro ně přichystali pracovníci ORNIS, BIOS a dobrovolníci z řad zahrádkářského svazu, budou plnit různé úkoly a za jejich splnění si pak odnesou odměnu s motivy stromů.
Start a cíl je na dvou místech - u cyklostezky od BIOS nebo od sídliště Osmek. Trasa bude značená fáborky, na každém stanovišti děti dostanou razítko do průvodního listu, který dostanou po přihlášení pro celou skupinu na startu. (Letos poprosíme přihlášené školy, aby s sebou přinesly jmenný seznam účastníků kvůli případnému trasování a nezapomeňte se přihlásit! Informace na plakátě.)
Akce se koná pouze za vhodného počasí, informace o konání najdou účastníci ráno v 8 hodin na webových stránkách ORNIS nebo na našem facebooku.

Odpoledne bude možné se dozvědět spoustu zajímavostí o stromech při prohlídce parku s průvodcem. Odcházíme v 16 hodin od fontány ve středu parku. Za deště se procházka ruší.