Program na červenec

Dobrý den,

prázdniny začaly a ORNIS pro Vás na jejich první polovinu přichystal několik akcí, na které Vás srdečně zveme.

 

V sobotu 6. 7. podnikneme s ornitologem Martinem Vymazalem výpravu do ptačího parku Malá Lipová za vlhami pestrými. V 8.30 se sejdeme u Návesního rybníka v Rokytnici u Přerova, kam se sami dopravíte autem nebo autobusem.

Za deště se akce nekoná.

 

Nejpozději do 12.července 2024 se můžete hlásit s dětmi na hravá dopoledne s našimi lektory s názvem Prázdniny v ORNIS. Hlásit se je možné na celý týden i jednotlivé dny. Vítáni jsou i rodiče a prarodiče, které do všech činností rádi zapojíme. Každý den jsme připravili jiné téma, rozpis najdete v příloze.

Zahrajeme si  hry, budeme lovit třeba ptáky, vodní živočichy a nebo hmyz na louce, budeme poznávat přírodu, každý den si něco vyrobíme. Začínáme denně v 8.30 hodin a to i za deště.

Účastníci by měli být ustrojeni pro pobyt v přírodě a přinést si vlastní svačinu. V rozpisu k jednotlivým dnům najdete také drobné pomůcky, které je třeba si na daný den přinést (např. ruličku od toaletního papíru, plechovku, sklenici apod. - nic náročného!), vše ostatní bude připraveno.

Děti, které s námi budou bez dospělého doprovodu, přinesou rodiči podepsaný souhlas s uvedením zdravotních či jiných omezení, kontaktem na rodiče a způsobem, jak budou děti odcházet po akci.

Program na daný den se uskuteční jen při přihlášení alespoň 5 účastníků, pokud bychom ho  museli z tohoto důvodu zrušit, zavoláme Vám den předem odpoledne na kontaktní telefon, který uvedete při přihlašování.

 

18. července chystáme akci Noční život hmyzu. Navštíví nás biolog Michal Hykel, se kterým budeme pomocí světla chytat různý hmyz, nejen noční motýly.

Začneme v 19 hodin, pro děti bude připravena dílnička a vyprávění před spaním, protože u nás můžete zůstat až do rána.

Je třeba se přihlásit a přinést si s sebou karimatku, spacák a oblečení  na přespání, špekáček na opečení na večeři a něco dobrého na snídani. Akce se koná za každého počasí.

 

27. července od 10 hodin se v naší budově můžete seznámit s plazy a obojživelníky, kteří u nás žijí. Zooložka Martina Lawson nám o nich povypráví, ukáže nám živá zvířata a pak se s ní za vhodného počasí vypravíme i do terénu.

 

6.7.          Za nejkrásnějším ptákem Evropy

Ornitologická exkurze do Ptačího parku Malá Lipová. 

15.-19.7.  Prázdniny v ORNIS 2024

Dopolední program pro děti, každý den jiné téma o přírodě.

18.7.         Noční život hmyzu

Hmyzí dobrodružství s přespáním v ORNIS.

27.7.         Plazi a obojživelníci našeho okolí

Přednášky s vycházkou za plazy a obojživelníky