Kdo vyhrál den s našimi ornitology za své mapování jara?

Naše ekoporadna vyhlásila k prvnímu jarnímu dni výzvu k pozorování příchodu jara a jeho zaznamenávání do „mapy“. Na začátku května k nám doputovalo celkem 26 map, jejich autory byly hlavně děti. Na mnoha z nich je ale vidět i zapojení rodičů, což nás moc těší. Doufáme, že si všichni užili v přírodě společně hezké chvilky a že se nám podařilo probudit pozornost a všímat si tak víc detaily a krásu přírody.

Jak jsme slíbili, vylosovali jsme jednoho šťastlivce, který s našimi ornitology stráví celý den v terénu a bude s nimi pozorovat, odchytávat a kroužkovat ptáky v naší kroužkovací stanici. A kdo měl štěstí? Na výlet se může těšit Matyáš Pink z 1. třídy ZŠ Trávník v Přerově. Blahopřejeme a těšíme se!

Všechny „mapy jara“ bude možné si prohlédnout v prostorách muzea na Horním náměstí v otvíracích hodinách do konce června. Výsledky některých soutěžících si můžete prohlédnou v galerii pod tímto článkem. Taktéž si můžete prohlédnou PDF soubory s díly Jakuba Hrabala, Matyáše Pinka a Sebastiana Kleina nebo videa od Medušky Matějíčkové a Ondráška Hejdy.